هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

صنعتی

صنعتی

تفاوت اسپرسوسازهای خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی در چیست؟

اسپرسو ساز های نیمه صنعتی

اسپرسو ساز های نیمه صنعتی، دستگاه هایی هستند با توان موتور بیشتر از اسپرسو ساز های خانگی و کمتر از اسپرسوساز های صنعتی. بنابراین برای مغازه ها، کافی شاپ های کوچک، ادارات، دفاتر کار، هایپر مارکت ها، … مناسب می باشد.

به طور کلی از دستگاه های اسپرسوساز نیمه صنعتی برای آماده کردن روزانه ۱۰-۲۰ فنجان اسپرسو استفاده می شود. سایز پرتافیلتر در اسپرسوساز های نیمه صنعتی متفاوت است.

این دستگاه ها دارای پرتافیلترهایی با سایز ۵۱، ۵۳ و ۵۸ می باشند. دستگاه های نیمه صنعتی اسپرسو ساز هم دارای نازل بخار هستند. البته بعضی از این اسپرسو ساز ها دارای نازل آب جوش جداگانه هم می باشند.

ظاهر اسپرسوساز نیمه صنعتی شبیه به اسپرسو ساز خانگی می باشد. این بدین معنا است که فضای کمی اشغال می کنند و به راحتی با لوازم دیگر آشپزخانه سِت می شوند.

به همین دلیل اگر در آماده کردن قهوه اسپرسو کمی حرفه ای بوده و مبتدی نیستید، می توانید از اسپرسو ساز های نیمه صنعتی برای مصارف خانگی هم استفاده کنید.

اما در مقابل از لحاظ توان موتور، برخی از این دستگاه ها، با دستگاه های صنعتی برابری می کنند. پس تنها زمانی از این اسپرسوساز ها خریداری کنید که به یک فرد حرفه ای تبدیل شده اید.

اسپرسو ساز های صنعتی

آخرین دسته متعلق است به اسپرسو ساز های صنعتی. از این دستگاه ها برای کافی شاپ های بزرگ، هتل ها، باشگاه های ورزشی، … استفاده می شود. یعنی برای آماده کردن روزانه بیشتر از ۲۰ فنجان قهوه اسپرسو.

اسپرسو ساز های صنعتی دارای ۱ تا ۷ هدگروپ می باشند. بنابراین با افزایش تعداد هدگروپ ها، تعداد بیشتری اسپرسو می توان آماده کرد. همچنین تعداد افراد بیشتری می توانند همزان با اسپرسو ساز کار کنند.

پس با این گفته ها می توانید پی ببرید که توان موتور اسپرسوساز های نیمه صنعتی چقدر بالا است. و برای کار کردن با این دستگاه ها به داشتن مهارت بالا نیاز است.

از آنجایی که این دستگاه ها، اسپرسو ساز های کاملا حرفه ای و گران قیمتی می باشند، دارای بدنه ای تمام استیل هستند. همچنین سایز پرتافیلتر اسپرسو سازهای صنعتی، سایز ۵۸ می باشد.

دستگاه های صنعتی دارای نازل آب جوش و نازل بخارِ آب جداگانه هستند. این دستگاه ها امکانات بسیار بیشتری در اختیار باریستا ها قرار می دهد. همین امر باعث شده باریستا به راحتی بتواند با این دستگاه ها کار کند.

0
    0
    سبدخرید مشتری
    Your cart is emptyفروشگاه